V rámci Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR se na naší škole uskutečnila minulou středu beseda s americkými piloty. Besedy se zúčastnila třída cestovního ruchu 3. A a tři američtí piloti strategických bombardérů B-1B Lancer a B-52H Stratofortress. Žáci si připravili v angličtině krátkou prezentaci o Opavě a také o naší škole, poté se rozproudila živá a zajímavá debata. Žáci se ptali pilotů na jejich osobní život, na život v USA, na oblíbená česká jídla, ale zazněly také otázky na aktuální témata ohledně bojových misí, na situaci v Afganistánu atd. Celá beseda probíhala v hovorové americké angličtině, kdy žáci si měli možnost procvičit schopnost konverzace s rodilým mluvčím. I když hotelnictví a cestovní ruch má k armádě a vojenství relativně daleko, věřím, že beseda byla pro obě strany jak zábavná, tak poučná.

Alessandra Mrvová (3. A) a Petr Janík