Domov mládeže Alšova 24 – 28, Opava

Přihláška na DOMOV MLÁDEŽE

Domov mládeže Alšova 24–28, Opava je zařazen do I. kategorie ubytovacích zařízení a slouží k ubytování žáků a studentů středních škol a Vyšších odborných škol. Ubytovací kapacita je 110 míst. K ubytování žáků a studentů je k dispozici 1 jednolůžkový pokoj, 11 dvoulůžkových pokojů a 29 třílůžkových pokojů. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení – WC a sprchu.

Cena za ubytování studentů a žáků v DM Alšova:

  • jednolůžkový pokoj 1.600,– Kč
  • dvoulůžkový pokoj 1.400,– Kč
  • třílůžkový pokoj 1.300,– Kč

Ubytování a stravování se v domově mládeže finančně hradí měsíčně příkazem k úhradě. Částka za ubytování musí být poukázána na účet č. 115-4403270257/0100 u KB v Opavě nejpozději do 26. dne předcházejícího měsíce. Na každém patře DM je kuchyňka vybavena vařičem, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou a ledničkou. V zařízení je kuchyň a jídelna.

Pro společenské a kulturní vyžití slouží velký sál vybavený moderní audiovizuální a výpočetní technikou, klubovna v suterénu a televizní místnosti s moderní audiovizuální technikou. V zařízení je studovna vybavena výpočetní technikou, připojení na internet je možné ve všech prostorách DM. Pro sportovní vyžití ubytovaných je v DM hřiště s polytanovým povrchem – malá kopaná, nohejbal, basketbal, odbíjená a tenis. V suterénu je umístěna posilovna a herna stolního tenisu. Ubytovaní studenti a žáci mají k dispozici také herní automat – stolní fotbal. Nezbytná a nezanedbatelná je také relaxace – k tomu slouží gril s posezením v prostorách dvora. V našem zařízení, sloužícím k relaxaci, odpočinku a očistě jak duševní, tak i tělesné, je infra sauna, která se těší velké oblibě ubytovaných a je plně využívána. Domov mládeže je umístěn v pěkném a klidném prostředí nedaleko městského centra. V blízkosti DM je kino, divadlo, loutkové divadlo, studentský klub, čajovna a jiné společenské instituce.

Naše zařízení nabízí ubytování a stravování rovněž v doplňkové činnosti. Během týdne (od pondělí do pátku) je možno se ubytovat ve třech apartmánech (dva dvoulůžkové, jeden jednolůžkový), v sezóně od 30. června do 30. srpna a mimo sezónu o víkendech a v době kumulovaného školního volna je kapacita ubytování až 116 lůžek. Minimální počet ubytovaných je 40 osob. Rezervaci ubytování skupin je třeba provést alespoň 3 týdny před ubytováním. Prostředí domova je vhodné i pro pořádání seminářů, školení a kurzů. V objektu je možné zajistit také stravování formou plné penze i polopenze.

Domov mládeže je koncipován jako hotel se všemi službami, které ubytovaný host vyžaduje ke spokojenému pobytu. Naše služby využívají zejména sportovci při různých soutěžích a turnajích, zástupci státních organizací pro školení a kurzy a v nemalé míře také známé osobnosti kulturního, společenského a politického života.

Nabízíme své služby i Vám.
Mgr. Michal Petro, vedoucí vychovatel DM Alšova.