Na naší škole se opět pořádají odborné kurzy. První v řadě byl Koktejlový kurz, o který byl obrovský zájem. Poptávka převýšila nabídku, a proto se pořádaly hned kurzy dva.

Z koktejlového kurzu, který pro naši školu zajišťují „Barmani Zlín“, si naši žáci odnesli dovednosti potřebné pro jejich další profesní život. Bc. Adam Navrátil a Bc. Jakub Orel naučili naše žáky různé barmanské techniky, jako je například práce v shakeru, práce s míchací sklenicí, floating, apod. Naši mladí barmani si krok za krokem zdokonalovali svou manuální zručnost při stavění drinků a úspěšně kurzy zakončili závěrečnou obornou zkouškou.

Koktejlové kurzy proběhly koncem listopadu a začátkem prosince. Zúčastnilo se jich bezmála 60 žáků z oboru Hotelnictví, Cestovního ruchu a Vyšší odborné školy.

Máme radost z velkého zájmu našich žáků o odborné kurzy a rádi bychom v roce 2022 nabídli dalším zájemcům zvýšení své odbornosti v dalších profesních kurzech.

Připravila: Ing. Šmachová