Ve Víceúčelové hale v Opavě se konal Veletrh povolání garantovaný opavským Úřadem práce, Okresní hospodářskou komorou, Magistrátem města Opavy a podporovaný MSK. Veletrh byl určen široké veřejnosti, ale hlavně žákům 9. tříd základních škol, kterým by mohl pomoci
v rozhodování, jakou střední školu si vybrat. V letošním roce se 18. a 19. října prezentovalo žákům přes 100 maturitních i učebních oborů středních škol, včetně jejich sociálních partnerů a zaměstnavatelů. Halu v městských sadech zaplnily stánky škol především
z Opavy, ale nechyběly ani vzdálenější střední školy. Každá škola se snažila co nejatraktivněji předvést zájemcům. Stánky s letáky a propagačními materiály, ochutnávkami výrobků, často i
 názornými pomůckami, byly v obležení žáků.

Naše škola se této akce pravidelně účastní. Učitelé, ale především žáci prezentují maturitní obory Cestovní ruch a Hotelnictví, obory ukončené výučním listem – Výrobce potravin, Řezník – uzenář, Pekař, Cukrář, Kuchař – číšník, Prodavač a Kadeřník. Zájemci o studium i jejich rodiče si mohli prohlédnout výrobky jednotlivých oborů, šikovná děvčata oboru Kadeřník vytvářela přímo na místě krásné účesy. Nabízeli jsme také různé ochutnávky, např. čerstvě upečené lázeňské oplatky s logem školy, masné výrobky stipendijně podporovaného oboru Řezník – uzenář, studenti oboru Hotelnictví připravovali přímo před očima návštěvníků úžasné palačinky a novinkou byla příprava zmrzliny, což se setkalo u návštěvníků s obrovským zájmem. Jsme rádi, že se na této akci podíleli naši sociální partneři. Velký dík za úspěšný průběh akce patří mnoha zaměstnancům naší školy.

Počet návštěvníků v letošním roce překonal dosavadní rekord. O akci byl obrovský zájem a jsme přesvědčeni, že naše škola svou krásnou prezentací upoutala pozornost mnoha budoucích žáků.