Dne 16. listopadu 2023 jsme se s žáky učebních oborů Výrobce potravin a Řezník – zúčastnili Artifexu, veletrhu středních škol a zaměstnavatelů v Bruntále. Veletrhu se zúčastnili vystavovatelé nejen středních škol z Opavy, Ostravy, Bruntálu, Olomouce, ale také zaměstnavatelé, kterým na trhu práce chybí kvalifikovaní pracovníci. Lákadlem u našeho stánku byly nejen grilované klobásy, ale také ručně vyráběné oplatky s logem naší školy. Pekárna Knappe nám darovala koláčky pro prezentaci oboru a ručně vyrobený řemeslný bochník chleba. Učební obor Výrobce potravin byl rovněž prezentován nabídkou ochutnávky výrobků závodu Mondeléz.

Žáci základních škol měli především zájem o naše maturitní obory, ale také se vyptávali na obory učební, které se na naší škole vyučují.

Vkládá: Mgr. Marcela Rymlová, Magda Lešinská – UOV

Odkaz na reportáž TV Polar

https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000040171/veletrh-prace-artifex-propojil-vystavujici-firmy-se-skolami-a-zajemci-o-budouci-povolani-z-ms-i-olomouckeho-kraje