Konec školního roku se pomalu blíží, a tak jsme opět se žáky I. až III. ročníku vyrazili na výstavu. Tentokrát jsme navštívili Galerii Hřivnacký na Ostrožné ulici, kde jsou vystavena díla manželů Terezy a Viktora Svatoňových. Žáci se seznámili s vystavenými díly i s pojmy, jako jsou obraz, plastika či busta. K vidění byly také studie portrétů a velmi zajímavá díla vytvořená nikoli rukou výtvarníků, ale zvířaty. Obdivovat jsme mohli unikátní práce bobrů, červotočů i kočkovitých šelem. Návštěva pro nás byla zajímavým zážitkem a zároveň cennou zkušeností, která nám ukázala, čeho všeho je schopna příroda a živočichové v ní žijící.

Vkládá: Mgr. Hrivňáková Pavla